top of page

AKO SI VYMERAŤ OBLEČENIE

Chcete skrátiť dĺžku džínsov? Sú rukávy na vašej košeli príliš dlhé? Pred odovzdaním oblečenia na úpravu nám stačí miesto požadovaného strihu vyznačiť.

Pre pokročilé úpravy, napríklad na oblekoch alebo večerných šatách, môže byť potrebné meranie na mieru, ktoré na našej pobočke neposkytujeme.


SKRÁTENIE LEMU


Lem alebo obrubu môžeme skrátiť na džínsoch, nohaviciach, sukniach a šatách. Lem si môžete označiť na dĺžku, akú by ste chceli mať. Pri meraní vhodnej dĺžky si obujte štýl topánok alebo opätkov, ktoré k danému oblečeniu plánujete nosiť.


- Zahnite lem dovnútra na požadovanú dĺžku.


- Pripnite zatvárací špendlík na dvoch miestach cez opačné strany záhybu. Môžete si nohavice iba zahnúť na požadovanú dĺžku. Prípadne si zahnutie odmerať a povedať nám centimetre konečnej dĺžky či skrátenia.


- Stačí to urobiť iba na jednej nohe, my samozrejme zabezpečíme, aby boli obe nohy upravené na rovnakú dĺžku.


SKRÁTENIE RUKÁVOV


Dĺžku rukávov vieme skrátiť od manžety alebo ramena v závislosti od detailov. Rukávy si môžete pripnúť na dĺžku, na ktorú ich chcete skrátiť.

- Kdekoľvek pozdĺž ramena stlačte prebytočnú látku, kým manžeta nedosadne na požadovanú dĺžku.


- Pripnite zatvárací špendlík na dvoch miestach cez opačné strany zovretého materiálu. Alebo rukáv jednoducho zahnite na požadovanú dĺžku.


- Stačí to urobiť iba na jednej ruke, podľa nej skrátime aj druhý rukáv.


ZÚŽENIE PÁSU


Môžeme tiež zúžiť v páse vaše nohavice a sukne. Pre presnosť odporúčame zaslať aj miery pása a bokov. Tipy ako sa správne zmerať nájdete v našom článku - Ako si zmerať svoje telo.- Kdekoľvek pozdĺž pásu zovrite prebytočnú látku, aby ste dosiahli požadovaný strih.


- Zvisle pripnite zatvárací špendlík, aby držal na mieste.
Takto pripravné oblečenie nám prinesiete na pobočku čistiarne a krajčírstva Popoluška

alebo nám zavoláte a my pre veci prídeme na adresu. O ostatné sa už postaráme a vy sa môžete tešiť na výsledok.

Kommentare


bottom of page