top of page

Ako často chemicky čistiť naše oblečenie?Pokiaľ ide o chemické čistenie, hlavným záujmom ľudí je otázka: "Ako často by sme mali chemicky čistiť oblečenie?" Odborníci na čistenie vysvetľujú, kedy je potrebné vyčistiť určité typy odevov, aby ste predĺžili životnosť vášho šatníka.

Po jednom nosení nie je zvyčajne potrebné utekať do čistiarne. Znečistenie oblečenia býva rôzne a závisí od toho, kde a ako často je daný kúsok nosený.


Faktory, ako sú chemikálie používané na odstránenie škvŕn a apretácia oblečenia ovplyvňujú, ako dlho zostane oblečenie čisté po chemickom čistení.

Iné faktory tiež ovplyvňujú, ako často by ste si mali nechať oblečenie čistiť chemicky. Najčastejšie, nie však jediné a pevne určené, sú tieto:


Materiál: Jemné látky ako kašmír a hodváb vyžadujú častejšiu starostlivosť.


Frekvencia nosenia: Šaty, ktoré nosíte každý deň v práci, môžu byť rýchlo pokrčené a znečistené. Ak ich teda nosíte pravidelne, budú potrebovať častejšie chemické čistenie.


Poveternostné a teplotné podmienky: Klíma v mieste vášho bydliska dramaticky ovplyvňuje silu znečistenia.


Škvrny: Škvrnu na oblečení môžete predčistiť, samozrejme, s ohľadom na materiál, ale niektoré škvrny sú veľmi odolné a látky jemné. S najväčšou pravdepodobnosťou ich budete musieť dať chemicky vyčistiť a profesionálne ošetriť.


Pri dôležitých udalostiach, ako je svadba, čistiareň zaistí, že vaše oblečenie bude dokonalé.

Hoci neexistuje štandardná odpoveď na otázku k tejto téme, tu je zoznam všeobecných pokynov pre odevy. Ak sa na vás niečo vylejete, zašpiníte sa alebo sa spotíte, mali by ste si odevy vyprať alebo rovno odniesť do profesionálnej čistiarne.


Formálny odev, obleky

Keďže oblek nie je v priamom kontakte s vašou pokožkou, nemusíte ho po každom nosení chemicky čistiť. Formálne obleky by sa mali chemicky čistiť po piatich alebo šiestich noseniach. Prípadne, raz za sezónu ich môžete chemicky vyčistiť.


Tip: Ak fľaky lokálne očistite a prekefujete oblek doma pred každým nosením, vydržia dlhšie čisté.


Nohavice a spoločenské šaty

Odborníci odporúčajú čistiť nohavice a spoločenské šaty po štyroch až piatich noseniach. Treba si uvedomiť, že spoločenské šaty bude potrebné častejšie čistiť kvôli ich krehkému materiálu. Vlnené nohavice je možné nosiť až 20-krát, kým ich bude potrebné chemicky vyčistiť, pokiaľ sa predtým nezašpinia.


Spodné prádlo

Spodnú bielizeň, ako sú ponožky a pančuchy, tielka, košieľky a slipy, je potrebné vyprať po každom nosení.


Športové oblečenie

Treba prať po každom nosení. Napríklad dámske plavky by sa mali prať ručne.


Kabáty

Určite vyčistite pred odložením na sezónu a v prípade potreby raz počas sezóny.


Džínsy

Čistite po piatich alebo šiestich noseniach, pokiaľ nie je vonku horúco, nepotili ste sa alebo nie sú viditeľné nečistoty.


Tip: Chemické čistenie je najlepší spôsob, ako zabrániť vyblednutiu džínsov.


Kravaty

Čistenie podľa potreby. Závisí od toho, ako často ich nosíte a či sú špinavé.


Pre ďalšie informácie si pozrite náš ultimátny zoznam čistenia.
Čistite múdro. Pretože nadmerné chemické čistenie môže znížiť životnosť vášho oblečenia.

Chemické čistenie oblečenia je skvelý spôsob, ako pomôcť udržať oblečenie v skvelej kondícii. Ak viete, že nie každý kúsok vo vašom šatníku je potrebné vyčistiť po každom nosení, budete si istí, že váš obľúbený odev bude vyzerať dlhšie sviežo.

Keď budete potrebovať profesionálnu pomoc, prídite k nám na pobočku čistiarne a krajčírstva Popoluška a my sa o vaše kúsky vhodne postaráme. Buďte s nami v kontakte.

Comments


bottom of page